Komplet wieczorowy – Noc Kairu

 

Komplet powstał w wyniku mojego zamiłowania do Nocy Kairu. Ponieważ już wcześniej wykonałam wisiorek z tym kamieniem postanowiłam zrobić do niego bransoletkę i kolczyki, tak by mogły stanowić komplet. Jak to w życiu bywa wisior trafił do jednej osoby, a bransoletkę i kolczyki zakupił ktoś inny.

Rozpoczynając pracę nad bransoletką postanowiłam, że będzie ona ażurowa. W rezultacie wyszła bardzo secesyjna i niezwykle kunsztowna (zdjęcia niestety nie oddają tego zbyt dobrze). Do jej wykonania wykorzystałam kaboszony i kule Nocy Kairu, hematyt, perły szklane i onyks.

Kolczyki powstały jako ostatnie. Wzorem nawiazywały do wisiorka. Wykorzystałam tu jedynie kule Nocy Kairu, hematyt i onyks. W rezultacie powstała plecionka sznurków o bardziej antycznym niż secesyjnym charakterze, ale mimo to dobrze współgrały z bransoletką. Ponieważ były dość ciężkie zamontowałam je na biglach angielskich. Pani, która zakupiła ten komplet była bardzo zadowolona i chwaliła całość, więc chyba wyszły tak jak zakładałam :)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.