MROCZNE CIENIE – Wisior na wyzwanie Kreatywnego Kufra

mroczne cienie7

Moje pierwsze wyzwanie!

Wyzwanie - Mroczne Cienie

Postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu Kreatywnego Kufra – Mroczne Cienie. W momencie, gdy zobaczyłam tytuł w mojej głowie zrodził się pomysł na sutaszowy wisior. Inspirowany był okładką DVD, na której Barnabas siedzi na czerwony fotelu. Skupiłam się głównie na kolorystyce, ale także na klimacie filmu. W ten sposób powstał wisior, który może jest nieco przerysowany, ale taki właśnie jest ten film.

mroczne cienie3

Kamieniem głównym jest owalny onyks w towarzystwie kul onyksu i nocy kairu. Ponad to użyłam tu kryształki Swarovskiego (bicone). Czarny kamień opleciony jest fioletowym sznurkiem, który wydobywa głębię koloru onyksu oraz położonych dalej czarnych tasiemek. Dodatkowo użyłam sznurków jasnoszarych, które mają przypominać srebrne oploty naszyjnika Barnabasa. Dolną część wykończyłam sznureczkami szklanych koralików przetykanych kroplami czerwonego marmuru i zakończonymi szklanymi kroplami. Koraliki mają kolor, który kojarzy mi się z ciemną krwią. Kupiłam je dość dawno i nie miałam dla nich żadnego zastosowania, aż do teraz. Na każdy koralik kiedyś przyjdzie pora :) Ciekawa jestem, czy te sznurki koralikowe skojarzą się Wam, tak jak mi?

mroczne cienie 10

Tył zawieszki zabezpieczyłam syntetycznym zamszem, którego brzegi obszyłam krwistymi koralikami. W celu urozmaicenia nieco powierzchni zamszu naszyłam tu czerwony szklany bicone.

Główna część zamocowana jest do koralikowych tasiemek wykonanych ze szklanych koralików w kolorze bordowym (krwistym) oraz Toho w kolorze ceylon smoke. Sznureczki wykonane są ściegiem herringbone, który jest ogólnodostępny. Osobiście nauczyłam się go dzięki Bluefairy i jej instrukcji. Dziękuję po raz kolejny :)

mroczne cienie9

Sznur jest dość długi, więc postanowiłam wykorzystać wcześniej opracowany przeze mnie pomysł na wiązanie go wokół szyi za pomocą ozdobnego zapięcia. W ten sposób uzyskujemy naszyjnik z dwoma sutaszowymi elementami. Zapięcie powstało z trzech elementów widocznych na zdjęciu powyżej. Zapina się za pomocą onyksowych kulek. Część środkowa składa się z akrylowej fasetowanej kuli oplecionej sznureczkami. Brzeg wykończyłam koralikową koronką wykonaną z Toho. Dodatkowo użyłam kropli i bicone z kryształu Swarowskiego w kolorze black diamond i crystal bronze shade. Tył podkleiłam bordowym filcem, tak by był przyjemny w noszeniu.

A tak wygląda zamotany na szyi. Dziękuję mojej siostrze za wyrozumiałe zapozowanie:)

mroczne cienie1

Kilka danych technicznych :)

Wymiary zawieszki:

długość (z koralikowymi zwisami :)) – 10 cm

szerokość – 6 cm

Długość sznura – ok. 82 cm (z zapięciem)

Wymiary zapięcia:

długość – 5,5 cm

szerokość – 4 cm (z kroplą)

 

Wisior jest moim autorskim projektem, który powstał przy użyciu technik i ściegów ogólnodeostępnych specjalnie na wyzwanie Kreatywnego Kufra.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Więcej zdjęć można obejrzeć na moim Faceboku. Zapraszam :)

2 Komentarze

    • Właśnie o taki efekt mi chodziło :) Nie ma nic lepszego jak zrealizowanie założenia. Bałam się, że nie będzie to dostatecznie czytelne. Dziękuję za odwiedziny :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.