Komplet zainspirowany…

Tytuł mówi sam za siebie :) Komplet został zainspirowany przez moją Ciocię, która uwielbia piasek pustyni, a nie posiada przekłutych uszu. Wykonałam więc pierwsze w mojej twórczości klipsy.

Klipsy wykonałam z kuli piasku pystyni (8 mm) otoczonej koralikami Toho (Bronze, Cosmos, White). Dodatkowo użyłam Fire Polish Iris Blue, Toho Ceylon Frosted Rainbow Snowflake oraz piasku pustyni (4 mm). Wzór oparty jest na ściegu peyote i jest moją wariacją na temat wachlarza :)

Klipsy mają średnicę całkowitą 2 cm.

Granat pięknie podbił kolor kamieni Piasku Pustyni, więc zabrałam się do wykonania bransoletki.

Bransoletka składa się z koralikowego paska wykonanego ściegiem peyote (koraliki Toho Silver-Lined Topaz oraz zwykłe seed Silver Lined Topaz) oraz sutaszowej „tarczy”. Centralnym kamieniem jest owal piasku pustyni otoczony granatowymi sznurkami, które pięknie podkreślają topazowy odcień oczka. Ponad to w części sutaszowej znajduja się kuleczki piasku pustyni, Fire Polish Iris Blue i koraliki Toho (Cosmos, Bronze, Ceylon Snowflake). Użyłam zapięcia szufladkowego w kolorze srebra, ozdobionego cyrkonią. Nawiązuje ono do srebrnych klipsów.

Bransoletka ma długość 18,5 cm i szerokość 2 cm.

Zapraszam do komentowania oraz na facebook, gdzie znajdziecie więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości :)

4 Komentarze

    • Sutasz nie wystawia mojej cierpliwości na próbę…na szczęście ;) Za to ja podziwiam koralikujące osoby, bo beading jawi mi się niczym czarna magia, a kroki tu stawiam bardzo powoli.

      Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :)

  1. Coś w tym jest, że wszystkie ciocie i babcie uwielbiają piasek pustyni. Jedna z moich cioć nie dała sobie przepowiedzieć, że to syntetyk i jest wiele fajniejszych „prawdziwych” kamieni :)) A komplecik naprawdę udany.

    • Może to substytut diamentów? ;) Mieni się i błyszczy na wszystkie strony. Lubię ten kamień przez sentyment, bo był jednym z pierwszych jakie oprawiłam w sutasz i sprzedaje się w miarę dobrze, a kasa potrzebna na materiały, żeby uczyć się nowych rzeczy np. koralikowania ;) Już niedługo pokażę kamień jedyny w swoim rodzaju, ale to za kilka chwil. Dziękuję za odwiedziny :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.