Kamień Bałtycki….01

Dziś prezentuję Kamień Bałtycki w oprawie z koralików. Kamień Bałtycki to….kamień wyłowiony z Bałtyku moimi własnymi rękoma, cóż pomagały mi też Moje Osobiste Męskie Ręce :)  Wszak polowanie to zajęcie dla Panów ;) Kamień ten zapewne ma jakąś nazwę, ale geologiem nie jestem, więc trudno mi powiedzeć jak ona brzmi. Dla mnie jest to miła pamiątka z wakacji.

Inspiracją był dla mnie wisior Bluefairy – Lorelei.  Praca Bluefairy jest fantastyczna, a jej forma przypadła mi strasznie do gustu, więc postanowiłam uczynić „coś” na kształt. Brakuje mi doświadczenia i umiejętności, żeby wykonać równie piękny wisior, ale z efektu jaki otrzymałam jestem zadowolona :) 

Kamień oplotłam koralikami Toho (Inside-color Rainbow Rosaline/Opaque Purple, Trans-Rainbow Amethyst, Silver-Lined Frosted Lt Topaz) w dwóch rozmiarach (11/0 i 15/0) ściegiem peyote. Było to dla mnie o tyle trudne, że kamień jest nieregularny, ale po kilku próbach udało się :) Do wykonania „koralowców” na dole użyłam Toho (Trans-Rainbow Amethyst, Silver-Lined Frosted Lt Topaz) w rozmiarach 8/0 i 11/0, sieczki masy perłowej oraz preł szklanych w kolorze jasnego cappuccino. Zawieszka (bez krawatki) ma długość 8 cm i szerokość 3 cm. Sznur, na którym spoczęła zawieszka, powstał z Toho 15/0 (Inside-color Rainbow Rosaline/Opaque Purple) za pomocą ściegu twisted herringbone (długość ok. 63 cm). Dla większej wygody zakładania użyłam zapięcia typu toggle w kolorze złota.

Tył kamienia jest płaski i ozdobiony niemal identycznie jak przód, wiec bez problemu może sobie dyndać i się obracać ;)

Zapraszam na Facebook oraz do komentowania :)

10 Komentarze

  • Miło mi czytać taki komentarz właśnie od Ciebie, bo przecież wisior był inspirowany Twoją pracą. Koraliki zaczynają przywłaszczać sobie coraz więcej mojego czasu ;)

  • Nie ma chyba nic piękniejszego dla twórcy jak usłyszeć słowa uznania. Dziękuję za nie serdecznie :) Koralikowanie zaczęłam całkiem niedawno i jeszcze wiele muszę sie nauczyć, ale mam sporo pomysłów. Zapraszam ponownie :)

 1. Ściskam kamyk w dłoni i podziwiam kunszt wykonania. Mistrzowski!!!!
  Kamyk prezentuje się wspaniale!!! Oprawa jest bardzo ciekawa i z pewnością unikalna. Bałam się, że ten kamyk będzie trochę za zwykły do takiej oprawy, a teraz sądzę, że półszlachetny byłby przesadą i powstałby zbytni przepych. Cały naszyjnik jest uroczy i wyjątkowy!!! I podbił moje serce!!!!

  • Dziękuję za tak wiele pozytywnych słów :) Pani radość z otrzymanej biżuterii ucieszyła mnie ogromnie. Zapraszam do ponownych odwiedzin.

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.