Kamień Bałtycki 03 mrocznie czy glamour?

Tak przynudzam z tymi kamieniami, ale nie potrafię się oprzeć pokusie wykonania kolejnego ;) Dziś na tapecie wyłowiony z polskiego morza kamień niemal czarny z połyskującymi drobinkami (niektóre są złote).

Przód wisiora

Tym razem postawiłam na wieczorowy look. A kto mi zabroni? Kamień opleciony jest ściegiem peyote wykonanym z koralików Toho (Silver Lined Frosted Gray, Permanent Finish Starlight i Aluminium, Jet). Miałam małe problemy z dopasowaniem ubranka, ale po kilku próbach udało mi się dopiąć koraliki. Tył i przód różni się nieco, ale oba są atrakcyjne (mam taka nadzieję). 

Tył wisiora

Ponieważ kamień jest niesymetryczny postanowiłam to ścięcie obszyć różnej wielkości perełkami szklanymi (odcienie szarości) oraz koralikami Fire Polish (Blue Iris-Jet). Brzeg zdobi koronka z wykorzystaniem FP, które błyszczą się złotem i błękitem.

Kamień wyposażony jest w krawatkę-tunel wykonaną ściegiem peyote. Zawiesiłam go na skręcanym sznurze w odcieniu grafitowym (dł. 43 cm) zaopatrzonym w zapięcie magnetyczne w kolorze złota.

Kamień w otoczeniu koralików ma wielkość 5×9 cm z krawatką.

Zapraszam do komentowania i oglądania zdjęć na facebooku.

2 Komentarze

  1. Co praca to piękniejsza!!!! Kamienie wprawiają mnie w coraz większy zachwyt!!! I chyba zacznę zbierać wszelakie ciekawe kamienie:) Oprawa każdego kamyka jest wspaniale wykonana i dobrana kolorystycznie. Powstała biżuteria z pazurem! I ku memu zachwytowi wciąż przybywa jej!!! A tak przy okazji, to gdzie wymiotło wszelkie cuda ze sklepiku? Dopiero co oglądałam, dałam 5 gwiazdek i nie ma. Czyżby moja miłość od pierwszego wejrzenia zaraziła inne kolekcjonerki rzeczy pięknych i unikalnych? Zresztą, co ja tu będę skromnie kolekcjonerki pisać, powinnam użyć określenia koneserki!!!!

    • Dziękuję Pani Małgosiu :) Miło, że powraca Pani w moje skromne progi. Sklepik przeżywa mały remanent, a część prac została porwana w wir prezentacji oko w oko z klientem, więc musiałam chwilowo zawiesić ich obecność, aby uniknąć problemów z podwójnym kupnem. Za kilka dni wszystko powinno wrócić do normy. Bardzo miło mi, gdy prace są szczerze doceniane, a Pni zdanie (jako posiadającej jeden okaz) jest dla mnie niezwykle cenne.
      Pozdrawiam i zapraszam niebawem, bo kamieni u mnie pod dostatkiem i kolejne czekają na swoje kubraczki ;)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.