Centaurea….czyli opaska chabrowa :)

Dziś totalna nowość w mojej sutaszowej twórczości, a mianowicie opaska :) Z góry przepraszam, że zaledwie kilka zdjęć, ale w pośpiechu zapomniałam dziś obfotografować moje dzieło, a wyruszyło już w drogę :( Tych parę fotek strzeliłam pod koniec prac, gdy pozostało mi jedynie obszyć brzeg tyłu koralikami.

Opaska ma zostać prezentem świątecznym dla Julki, która ma 10 lat. Pani Paulina zwróciła się do mnie z prośbą o wykonanie tej sutaszowej ozdoby pozostawiając sporo miejsca dla mojej wyobraźni. 

Element sutaszowy przymocowany jest do syntetycznej bazy w kolorze chabrowym. Ponieważ Julia jest blondynką od razu do głowy przyszły mi błękity. Początkowo chabrowe sznurki miały zostać połączone z turkusami, ale w moje ręce wpadł szmaragdowy sutasz oraz woreczek Fire Polish i wiedziałam, że to jest to. Połączenie niebanalne i zarazem wyrafinowane i piękne. 

Część sutaszowa wykonana jest z akrylowych kaboszonów w kolorze chabrowym, kryształków Swarovskiego Rivoli Aquamarine (8 mm), Fire Polish (Green Emerald AB, Montana AB), Toho (Silver-Lined Cobalt, Transparent Rainbow Emerald, PF Blue Slate), szklanych pereł oraz kuleczek w kolorze srebra.

Wykorzystałam tu mój wzór Papaver. Mam nadzieję, że opaska spodoba się Pani Paulinie oraz Julii. 

 

Zapraszam na Facebook :)

6 Komentarze

 1. Dorotko kupiłaś mnie absolutnie tymi kolorami!!! mam słabość do takich lazurowych kompozycji.Widać od razu dokładność wykonania i rękę do układania wzoru.Moja opaska powędrowała podobnie bo do 9-letniej dziewczynki i coś mi się zdaje że będą się czuć w te święta jak małe księżniczki:-D

  • Dziękuję Ci za miłe słowa :) U mnie zazwyczaj spokojniejsza kolorystyka, ale ten zestaw barw bardzo polubiłam. Mam nadzieję, że obie będą zachwycone nowymi opaskami.

   Pozdrawiam

 2. Witaj! Bardzo spodobała mi się opaska wykonana przez Ciebie. Uwielbiam te kolory. Chciałabym się dowiedziec jaki jest koszt zrobienia takiej opaski i jeśli byłaby możliwośc wykonania jeszcze takiej branzoletki.

  • Witam! Cieszę się, że moja praca przypadła Ci do gustu :) Odpowiedź na pytanie przesłałam na Twój e-mail. Pozdrawiam serdecznie :)

  • Dziękuję za tak pozytywne słowa :) Cieszę się, że opaska przypadła do gustu nie tylko mi ;) Zapraszam ponownie!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.