Grzebień w kolorze Vintage!

Kolejne wyzwanie w Kreatywnym Kufrze tak mocno utkwiło mi w głowie, że musiałam wykonać coś od siebie :) Tym razem inspiracją jest zdjęcie, które wykonała Jolania

Zdjęcie potraktowałam jako inspirację kolorystyczną, ale również tematyczną. W moim odczuciu barwy oraz cała oprawa nawiązują do stylu Vintage. Powstał więc pierwszy w mojej karierze ślubny grzebień do włosów :)

W centrum grzebienia umieściłam owal muszli Paua, która mieni się różem, błękitem i brązami. Dodatkowo użyłam szklanych pereł w śmietankowym oraz stalowoniebieskim kolorze. Pomiędzy sznurki wszyłam również koraliki Toho w kolorze Gold-Lined Rainbow Aqua oraz kuleczki w kolorze srebra.

Dopełnieniem kompozycji są szklane rivoli (fiolet oraz róż) oplecione koralikami Toho (Opaque-Lustered White, Ceylon Snowflake, Ceylon Lt Ivory, TR Frosted Crystal, PF matte Galvanized Aluminium, TR Med Amethyst) w towarzystwie Fire Polish Amethyst AB.

Grzebień wykończyłam podklejając go białym filcem oraz doszywając kryształki Swarovskiego (bicone crystal), a także kuleczki hematytu. Całość przyklejona jest do przezroczystego grzebienia. Moje dzieło ma długość 10,5 cm oraz szerokość maksymalną 4,5 cm.

Zapraszam na Facebook oraz do udziału w Candy :)

Niebawem skończę bransoletkę w czerni i złocie :) Byłaby już gotowa, gdyby nie mały chochlik, a mianowicie zabrakło mi czarnego sutaszu. Udałam się więc do mojej ulubionej pasmanterii w celu zakupienia brakującego sznurka, a tu brak czerni. Odwiedziłam w sumie 4 pasmanterie, w tym najdroższą w Lublinie (strach pomyśleć, że czarny chiński sutasz kosztuje tu 1,50 zł/mb) i dopiero w ostatniej udało mi się zakupić czarną PEGĘ. Tak to już czasem bywa, a straciłam na to 2 dni :) 

16 Komentarze

  • Dziękuję Asiu :) Długo dobierałam kolory i kręciłam nosem, że to jeszcze nie to. Miałam sporo szczęścia, że akurat te sznureczki leżały sobie w moim sutaszowym pudełku czekając na swoje 5 minut ;)

   Pozdrawiam

 1. Oglądałam dziś z mężem prace zgłoszone do wyzwania i jego reakcja była „to jest praca bardzo nawiązująca do zdjęcia ” , po prostu świetnie trafiłaś w temat :))

  • Dziękuję :) Bardzo zależało mi, żeby kolorystycznie nawiązać do zdjęcia wykorzystując jak najwięcej barw tam występujących. Najwyraźniej udało się :)

 2. Super! Po prostu piękny! Nawet nie pomyślałam, że muszla paua może pasować kolorystycznie. Moja praca jak zwykle może się „schować” :-)
  Powodzenia Rywalko! :-) Pozdrawiam!

  • Dziękuję Rywalko ;) Muszla Paua przyszła mi na myśl niemal od razu, ale chyba tylko dlatego, że ostatnio się w nią zaopatrzyłam :) Twoje kolczyki są piękne, więc nie trać wiary :) Już nie raz przekonałam się, że wyniki zupełnie odbiegały od moich przeczuć.

   Pozdrawiam Serdecznie :)

  • Dziękuję Madziu :) Staram się mieć „swój” styl i chyba odnalazłam go w takim łączeniu sutaszu i koralików. Gratuluję wyróżnienia za naszyjnik dla Kleopatry! :)

   • I styl jest zdecydowanie rozpoznawalny:) będę weryfikować przy następnych wyzwaniach,czy poznam.Dziękuję za gratulacje, cieszyłam się jak dziecko:D:D

    • To świetnie :) Zobaczymy jak Ci pójdzie ;) Pamiętam moją reakcję na pierwsze wyróżnienie. To niesamowite uczucie! Zasłużyłaś na tą nagrodę w 100%!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.