Agat łapaczem snów?

Dziś przedstawiam kolejny kamień, który oprawiłam dla Pani Małgosi. Tym razem okrągły agat. Nie było to proste zadanie, gdyż kamień jest dość duży. W końcu zupełnie przypadkiem trafiłam na zdjęcie łapaczy snów i mnie oświeciło :) Postanowiłam wykonać wisior inspirowany formą łapaczy.

Postawiłam na prostą oprawę wykonaną z koralików Toho (SL Frosted Crystal, Ceylon Celery). Brzeg ozdobiony jest koralikami Fire Polish (Milky Aguamarine) oraz kryształowymi oponkami.

Na wzór łapaczy snów wykonałam frędzle z koralików Toho, Fire Polish, oponek kryształowych, kuleczek (prezent od Korallo), szklanej kropli oraz metalowych piórek. 

Medalion zamontowany jest na sznurze (ok. 60 cm) wykonanym z Koralików Toho (SL Frosted Crystal, SL Milky Aqua) przetykanym Fire Polish oraz oponkami. Sznur wykonany jest ściegiem herringbone oraz twisted herringbone. 

Wisior jest dość duży. Średnica kamienia w oprawie wynosi 5,5 cm, a razem z frędzlami długość dochodzi do 12 cm.

Agat razem z bursztynem w poniedziałek udają się w drogę do Pani Małgosi.

Zapraszam na Facebook, gdzie umieściłam więcej zdjęć :)

8 Komentarze

  1. Gdyby nie opis, to nie zauważyłabym subtelnej różnicy kolorów koralików. Widziałam na błękitno, a tu miła niespodzianka, bo jeszcze perłowa jasna zieleń (ja chyba w daltonizm popadam). Naszyjniki są cudne i pełne zaklętego piękna:)

    • Dziękuję Pani Małgosiu za tak cudowne słowa. Pani ocena jest tu najważniejsza, ponieważ kamienie będą należały do Pani :) Już nie mogę się doczekać relacji po dostarczeniu paczki.

      Pozdrawiam :)

    • Agat :) Niezwykły….klientka przysłała mi go do oprawy. Na zdjęciu nie wyglądał na tak okazały. W momencie, gdy ujrzałam go w paczce pomyślałam, że nie uda się, bo wyjdzie z niego ogromny potwór. Później na spokojnie pomyślałam i oto jest łapacz snów ;)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.