Kamienie w koralikowej oprawie

Marsala 01

Kamień (mika z granatami) został mi powierzony przez Panią Małgosię. Nie miała ona sugestii co do oprawy, więc pozwoliłam ponieść się wyobraźni. Kamień był bardzo nieregularny, czym sprawił mi wiele trudności. Udało się jednak okiełznać jego formę. By nabrał lekkości dołączyłam tu listki wykonane według instrukcji Joli Kamieńskiej.

Do oprawy użyłam sieczki karneolu, kul labradorytu, szklanych kul w kolorze bordowym, koralików Fire Polish (Ruby AB), koralików Toho (SL Garnet, SL Milky Pomegranate, PFG Aluminium), tęczowych koralików NihBeads (prezent od Korallo). Wisior zamontowany jest do koralikowego sznura o długości 68 cm.

Honey 01

Przedstawiony agat to kolejny kamień przesłany mi przez Panią Małgosię. Tym razem otrzymałam zdjęcie przedstawiające prace, które bardzo się jej podobały. Zawsze mam mieszane uczucia tworząc prace inspirowane. Rozpoczęłam od poszukania autora przedstawionej na zdjęciu biżuterii. Okazało się, że jest to Pani Gwen Fisher, której prace są niesamowite. 

Do wykonania oplotu użyłam koralików Toho (SL Dark Topaz, SL Frosted Dark Topaz, SL Frosted LT Topaz, SL Frosted Grey, SL Frosted Crystal, PFG Aluminium, Nickiel), koralików Fire Polish (Topaz AB, Dark Topaz AB), jadeitów, oponek agatu w kolorze bursztynowym, koralików O-ring, szklanych fasetowanych oponek (crystal), kulki fasetowanej (prezent od Korallo) oraz kuli ze szkła weneckiego.

Retro 02

Retro 02 to wisior, którego sercem jest kwarc różowy. Oprawiałam go w koraliki Toho (SL Milky Pomegranate, Ceylon Petunia, SL Milky Crystal, Ceylon Lt Ivory, PFG Starlight), koraliki Fire Polish (Rosaline AB, oraz w połowie złote). Nośnik wykonany ściegiem herringbone ma ok. 62 cm.

Zawieszka w formie medaliony mierzy 4,5 x 3,5 cm.

Agat 02

Ostatni dziś wisior wykonany został z agatu brazylijskiego. Oprawiłam go w Toho Metallic Bronze, PFG Starlight, Ceylon Lt Ivory oraz koraliki Fire Polish, oponki fasetowane i kule labradorytu zdobiące brzeg.

Zawieszka ma wielkość 5 x 3 cm. Zamontowana jest na sznurze koralikowym o długości 62 cm.

Pani Małgosia przesłała mi kolejny Kamień do oprawy, Tym razem jest to dość duży labradoryt :) Nie mogę się już doczekać pracy nad nim!

A w paczce znalazłam również agat, którym obdarowała mnie Pani Małgosia. Dziękuję za taki wspaniały gest i niezwykłej urody prezent!

Zapraszam tradycyjne na Facebook, gdzie zamieściłam nieco więcej zdjęć :)

12 Komentarze

 1. Jak zawsze zachwycam się kamykami w koralikowych ubrankach:))) Wszystkie są piękne i każdy z osobna ma w sobie coś wyjątkowego!!!!!

  • Dziękuję Pani Małgosiu :) Pokochałam oprawianie kamieni, więc jeszcze nie jeden raz przedstawię koralikowe dzieła.

 2. Przepiękne wisiory pierwszy mnie zachwycił swoja formą poszalałaś aby go okiełznać ale wyszło rewelacyjnie , drugi kojarzy mi się z buteleczka i magicznym płynem w niej zawartym po prostu jest bajkowy :) Pozdrawiam i gratuluje talentu :)

  • Dziękuję za przemiłe słowa :) Dwa ostatnie są proste, ale i takie formy lubię. Natomiast zamówione przez Panią Małgosię wisiory zawsze mają w sobie odrobinę szaleństwa. O takie mnie poproszono, a i sama lubię pracować nad takim pozornym chaosem ;)

  • Dziękuję Agatko :) Labradoryt będzie z serii szalonych. Już wiem, że oprawić mam go w mocne kolory, ale jakie tego na razie nie zdradzę ;) Rzadko do Ciebie zaglądam, ale to przez brak czasu. Mam nadzieję, że niebawem to nadrobię.

   Pozdrawiam :)

  • Przeczytać taką pochwałę od Ciebie to ogromne szczęście! Dziękuję :) Lubię takie free-formy, jak je nazwałaś. Ja mówię po prostu chaos kontrolowany ;) Nie zawsze mam czas, by oddać się takim poczynaniom. Pani Małgosia swoimi zamówieniami dba jednak o to, bym mogła do takich prac powracać ;)

  • To i tak mało Madziu. Uwierz, że gdybym tyle ostatnio nie podróżowała zasypałabym was koralikowymi dziełami ;) A tak na poważnie to ostatnio miałam mniej czasu i wydaje mi się, że za mało nowych prac pojawiło się na blogu. Agat czeka na swoje pięć minut, ale plan na niego już mam.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.