Stroik do włosów z piórami szlachetnego Pawia

Stroik wykonałam na zamówienie Pani Magdaleny. Bardzo precyzyjnie określiła czego oczekuje (kolor, pióra pawia, kryształki) pozostawiając mi dużą swobodę w projekcie formy. Spinka ma ozdobić fryzurę Pani Magdy na karnawałowym balu w stylu lat dwudziestych. Mam nadzieję, że wpisze się w klimat wydarzenia.

Do wykonania spinki  wykorzystałam pióra Pawia (spokojnie sama nie skubałam ;) ) w dwóch rozmiarach, tudzież rodzajach (z ogona i tułowia). Centralna część powstała z sutaszowych sznurków okalających kwadratowy kryształek w tęczowej barwie. Dodatkowo pojawiają się tu niebieskie i zielonkawe hematyty oraz koraliki Toho (SL Cobalt, Antique Bronze, GL Rainbow Aqua, Transparent Capri Blue).  Część sutaszową uzupełnia element koralikowy w postaci oprawionej łezki w kolorze szafirowym. Użyłam tu koralików Toho (GL Rainbow Aqua, Antique Bronze, TR Teal) oraz taśmy ozdobnej z kryształkami.

Stroik przymocowany jest  do kokówki z podstawą (kupiona w Royal Stone), dzięki czemu całość jest bardzo stabilna. 

Wymiary z piórkami to ok. 15 x 11 cm.

Dziękuję za komentarze, każdy jest dla mnie niezwykle cenny :)

Zapraszam na Facebook, gdzie tradycyjnie zamieszczam więcej zdjęć.

11 Komentarze

  1. Piękna wyszła! Szkoda, że takie pięknoty zakłada się głównie na karnawał. O ile świat byłby piękniejszy, gdyby był taki kolorowy na co dzień :)

    • Dziękuję Judka :) Kobiety jednak nieco tęsknią za tymi epokami, w których codziennością były piękne fryzury i biżuteria uznawana dziś za sztukę. Pięknie by było…..

  2. Piękny stroik i piękne pawie barwy!
    Na pewno doskonale spełni swoje zadanie na balu :-)
    (u mnie też będą pawie kolorki, czekają na publikację :-) )

    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.