Komplet sutasz w kolorach tęczy z „cukierkowymi” agatami – Rainbow

Na Facebooku prezentowałam już wcześniej szkic, który był podstawą do wykonania tego kompletu. Wzór naszyjnika powstał rok temu, a po raz pierwszy prezentowałam go w naszyjniku Vienna Viridis. Zazwyczaj tworzę w stonowanych kolorach, więc zamówienie na tęczowy naszyjnik było dla mnie wyzwaniem. Złożyła je Pani Basia (w międzyczasie zostało rozszerzone o grzebień), a komplet powędrował (z małym przystankiem) do Rzymu :)

GRZEBIEŃ RAINBOW 01

Wykonałam dwa szkice barwne, a których Pani Basia wybrała prezentowany powyżej. Do wykonania grzebienia użyłam owalnego agatu, trójkątnych nefrytów bursztynowych, kryształka typu rivoli oraz kuleczek agatu, jadeitu i nefrytu.

Grzebień zamontowany jest na metalowej bazie, a tył zabezpieczony został naturalną skórką w kolorze beżowym. Brzeg obszyłam żółtymi Toho.

NASZYJNIK RAINBOW 02

Taką wersję kolorystyczną wybrała Pani Basia i muszę przyznać, że ten szkic był moim faworytem ;)

W centrum znajduje się malinowy agat, który jest niezwykle piękny. Dodatkowo towarzyszą mu inne agaty, nefryt bursztynowy, jadeity, kocie oko, hematyt oraz Fire Polish.

Bawiłam się znakomicie szyjąc pracę w tak energetycznych kolorach :) Tył podklejony jest naturalną skórą, której brzeg zabezpieczony został Toho PFG Aluminium.

Pani Basia otrzymała już naszyjnik, o którym napisała: „Wspaniały przepiękny! !!!!wszyscy podziwiają.” 

Dziękuję za zamówienie i zaufanie Pani Basiu. Niech noszą się długo i dobrze!

Zapraszam również na Facebook :)

Gdzie jest deszcz, tam pojawia się tęcza. Zgłaszam więc naszyjnik na wyzwanie Szuflady – Deszczowa Piosenka

18 Komentarze

 1. Genialny! Widziałam już wiele tęczowych naszyjników, ale Twój jest wyjątkowy ;) moim zdaniem to zasługa użytych kamieni bo nie są to „zwykłe” kaboszony czy standardowe kryształki a małe dzieła sztuki :) cukiereczki :) o precyzji wykonania nie wspomne bo jak zwykle wszystko jest na najwyższym poziomie :)

  • Dziękuję Judka :) Agaty i jadeity pochodzą z Royal Stone i są bajeczne. Zakochałam się w nich, ale niestety niektóre są już niedostępne.

 2. Tęcza jak malowana :) Naprawdę podziwiam zestawienie barw – przy takiej ich ilości całość nie wpada w żadną przesadę i jest cudnie skomponowana.

  • Dziękuję Olu :) Powstało wiele barwnych szkiców zanim zaczęłam pracę. Nie chciałam iść na żywioł, bo wtedy trudniej jest o dobre skomponowanie całości.

  • Dziękuję Asiu :) Obecnie nie wyobrażam sobie, żeby do sutaszu nie dodać odrobiny koralikowych elementów ;)

  • Dziękuję Aga :) zapomniałam zupełnie o podaniu Ci ilości koralików. Obiecuję jutro się poprawię :)

 3. Naszyjnik jest imponujący i naprawdę pieknie skomponowany korystycznie.
  Bardzo się cieszymy, że bierze udział w Szufladowym wyzwaniu.

  • Dziękuję :) Naszyjnik poprzedzony był wieloma szkicami w kolorze. Bez tego nie osiągnęłabym takiego efektu.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.